bip.szpitalmswia.poznan.pl

:: Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Wiadomość dodana przez: (2017-06-28 10:26:01)

W czwartek, 22 czerwca 2017 roku, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak odwiedził w naszym Szpitalu policjanta, który został ranny podczas pościgu za sprawcami napadu na stację benzynową w Dobrzycy.


Początkowo ranny policjant trafił do rawickiego szpitala, jednak konieczne było przeprowadzenie operacji. Policjant został więc przewieziony do naszego szpitala, gdzie w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii został poddany skomplikowanej operacji ratującej życie.
Rannego policjanta odwiedził Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak wraz z Komendantem Głównym Policji Panem nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem. Pan Minister podziękował rannemu funkcjonariuszowi za wykazanie się „ofiarnością i odwagą”, a także podkreślił, że polscy funkcjonariusze „poważnie traktują przysięgę, którą składają, gdy wstępują do służby”.

Minister Błaszczak podczas wizyty bardzo pozytywnie wypowiedział się o naszym Szpitalu i podkreślił, że zraniony policjant znajduje się „w świetnych rękach, pod doskonałą opieką”.

Życiu rannego policjanta nic już nie zagraża.


Media na temat wydarzenia:

https://www.flickr.com/photos/msw_rp/...

http://epoznan.pl/news-news-77334...

http://www.gloswielkopolski.pl/aktualnosci/...

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/szef-mswia-...

http://radiopoznan.fm/informacje/...

http://poznan.tvp.pl/32915859/...

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001...

http://wielkopolskamagazyn.pl/minister-blaszczak...

http://poznan.onet.pl/mariusz-blaszczak...
adres tej wiadomości: bip.szpitalmswia.poznan.pl/news.php?id=383