Spotkanie Edukacyjne z Pacjentami chorymi na SM i ich Rodzinami - 2017-05-16 09:53:27
W sobotę, 13 maja, w naszym Szpitalu Fundacja Artven we współpracy z Firmą Merck zorganizowała Spotkanie Edukacyjne dla Pacjentów chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz ich Rodzin.

Na spotkaniu obecny był Pan dr Jacek Wencel - specjalista neurolog, który w naszym Szpitalu zajmuje się koordynowaniem Programu Lekowego SM. Wyjaśnił on zebranym Gościom czym jest Stwardnienie Rozsiane, jakie może dawać objawy neurologiczne, wyjaśnił jak ważne jest szybkie zdiagnozowanie choroby i wdrożenie leczenia, a także podkreślił rolę wsparcia rodziny chorego.

Drugim specjalistą był Pan dr n. med. Tomasz Deja - specjalista urolog, który opowiedział o schorzeniach układu moczowo-płciowego, które mogą występować u osób chorujących na Stwardnienie Rozsiane.

W trakcie spotkania Pacjenci chętnie zadawali pytania prelegentom i brali udział w dyskusji. Dziękujemy Państwu za liczny udział w spotkaniu.