Uroczyste podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego - 2017-02-13 14:21:53
W sobotę 11 lutego 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego z Centralną Sterylizacją. Uroczystość ta oficjalnie rozpoczęła budowę nowoczesnego skrzydła szpitalnego wraz z dwoma łącznikami z dotychczasowym budynkiem.

W nowym budynku znajdować się będą trzy sale operacyjne, sala wybudzeń, centralna sterylizacja, gabinety lekarskie i pomieszczenia techniczne. Powstanie także winda zewnętrzna, którą będzie można dotrzeć na wszystkie piętra Szpitala, a także droga dojazdowa, przeciwpożarowa i dojścia do budynku.
Uroczystego podpisania Aktu Erekcyjnego dokonali: Pani dr Aurelia Ostrowska - Dyrektor Departamentu Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pani Marlena Maląg - Wicewojewoda Wielkopolski, która jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala MSWiA, a także Pan dr n. med. Przemysław Daroszewski - Dyrektor Szpitala.
Poświęcenia Aktu Erekcyjnego i placu budowy dokonał Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, który po uroczystościach związanych z wmurowaniem Aktu Erekcyjnego odwiedził chorych na oddziałach szpitalnych z okazji przypadającego tego dnia XXV Światowego Dnia Chorego.
W tym uroczystym dniu było z nami wielu Gości. Oprócz wymienionych już Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Pani Dyrektor Departamentu Zdrowia MSWiA dr Aurelii Ostrowskiej oraz Pani Wicewojewody Marleny Maląg nie zabrakło też innych Gości. Wspierali nas Pan Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Wiceprezydent Miasta Poznania Jędrzej Solarski, Zastępca Dyrektora ds. Mundurowych Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Pan Krzysztof Filipowiak, Rada Społeczna Szpitala, byli Dyrektorowie Szpitala, pracownicy Szpitala, a także przedstawiciele Firmy Warbud S.A., która jest generalnym wykonawcą inwestycji.
Cała inwestycja pochłonie około 30 mln złotych. Oddanie do użytku nowego Bloku Operacyjnego zaplanowano na początek roku 2019.